מתי כדאי לטייל בגאורגיה עם ילדים?

מתי כדאי לטייל בגאורגיה

אפשר לטייל בגאורגיה בכיף לאורך כל השנה!

גאורגיה מדהימה בכל עונות השנה! בכל עונה יש את היתרונות והחסרונות שלה:

טיול בגאורגיה בקיץ

בגאורגיה בקיץ ההרים הכי ירוקים, הנחלים והאגמים הכי מלאים והסיכוי שיירד עליכם גשם מאוד מאוד נמוך! מצד שני- בקיץ חם! חם ולח! בהרים יכול להיות מאוד נעים לטייל ואפילו קריר בערבים. באזורים הבאים יהיה לכם נעים לטייל: לאורך הדרך הצבאית, בורג׳ומי ובקוריאני (הקווקז התחתון) ומחוז סוונטי. אבל ביתר אזורי גאורגיה יכול להיות ממש חם ולח, לדוגמה: טביליסי, בטומי, קחטי (מחוז היין) ואזור קוטאיסי.

זה לא אומר שלא כדאי לטייל בתקופת הקיץ אלא פשוט צריך להיות ערוכים לכך!

אם אתם נמצאים בהרים שימו לב שאתם עלולים להשרף מהשמש (גם אם קריר יחסית) ועליכם למרוח קרם הגנה, לשים משקפי שמש, כובע ולדאוג לשתות הרבה! מומלץ לארוז גם ביגוד חמים לערב.

אם אתם באזורים בהם חם ולח, תתכננו את המסלול כך שיישלב ביקור באתרים פתוחים וגם באתרים ממוזגים. בכל מקרה הרבו בשתיית במים, בביגוד מתאים, משקפי שמש, כובע וקרם הגנה.

טיול בגאורגיה בחורף

בחורף בגאורגיה קר יחסית לחורף שלנו אבל השלג שמכסה את כל גאורגיה בלבן בוהק – מפצה על הטמפרטורה והופך את כל החוויה של טיול בחורף לנוצצת!

שימו לב! במהלך החורף יתכנו חסימות של כבישים עקב תנאי מזג האוויר ולכן אם אתם נוהגים לבד – חובה לבדוק את תנאי הכביש טרם הנסיעה ולא לנסות להגיע למקומות החסומים. במהלך החורף בגאורגיה ייתכנו שטפונות ומפולות סלעים/ שלג ואין שום מקום בעולם שווה לסכן את החיים שלכם עבור ביקור בו!

המלצה שלנו לטיול בחורף היא ביקור באתרי הסקי השונים וטיולים סביבם. אתר שמתאים למשפחות במיוחד הוא בקוריאני הנמצא בקווקז התחתון, כ-3  שעות נסיעה מטביליסי. מוזמנים לקרוא עוד על האתר בקישור הבא לא רחוק ממנו תוכלו לבקר בבורג׳ומי, בעיר המערות ורדזיה ובמבצר רבאטי. גם בטביליסי תהנו מאווירה קסומה וייחודית בחורף!

טיול בגאורגיה באביב ובסתיו

העונות האהובות עלינו בגאורגיה הן עונות המעבר, הסתיו והאביב. 

בסתיו הטמפרטורות מתקררות, פחות חם אבל הנופים משגעים. תוכלו להנות מהשלכת הצבעונית בנוסף להרים שעדיין ירוקים. נכון יכול להיות שירד עליכם גשם אבל בדרך כלל הוא לא נמשך הרבה זמן כך שתוכלו להמתין שיעבור ולהמשיך לטייל. גשם אגב יכול לרדת גם בקיץ, באמצע אוגוסט, מניסיון! 

באביב השלג נמס, הטמפרטורות מתחממות ואתם זוכים לראות את הפריחה החדשה אחרי החורף.  בעונות המעבר תוכלו להנות מטיול בטבע שישלב מגוון של צבעים החל מירוק ועד ללבן בפסגות ההרים!

לא משנה מתי תגיעו תמיד חשוב לזכור שמזג האוויר במיוחד בהרים יכול להתחלף ממש מהר מקיצוניות אחת לשניה (לטוב ולרע) ועליכם להיות ערוכים בהתאם: ביגוד שכבות, נעליים עמידות למים, כובעים, מעילי גשם ותמיד תמיד הקפידו לשתות הרבה מים 🙂

השארת תגובה